Poszukiwana Opiekunka z prawem jazdy do seniora z Gelnhausen, okolice Hanau.
Praca od połowy listopada.

Podopieczny ma 85 lat, 168 cm wzrostu i waży ok. 77 kg. Ma zatwierdzony II stopień pielęgnacyjny. Cierpi na początkującą demencję, Parkinsona i częściową inkontynencję (zakładane są pielucho-majtki). Ma problemy z poruszaniem się uwarunkowane wiekiem. Porusza się ze wsparciem drugiej osoby lub za pomocą balkonika. Senior jest osobą spokojną, dużo śpi – nawet w ciągu dnia.

OBOWIĄZKI

Do obowiązków opiekunki należy prowadzenie domu – gotowanie, pranie, prasowanie, sprzątanie, robienie zakupów.

Opieka seniora w zakresie: pomoc w codziennych czynnościach, takich jak: mycie, ubieranie się, jedzenie (np. pomoc w krojeniu), zmiana pielucho-majtek, wspólne spędzanie czasu i aktywizacja podopiecznego, towarzyszenie podczas wizyt u lekarza.

INFORMACJE DODATKOWE

Podopieczny mieszka wraz z żoną w domu jednorodzinnym. Żona aktualnie ze względu na operację kolana znajduje się w szpitalu, gdzie przechodzi rehabilitację, po niej wróci do sprawności. Jest możliwość zrobienia zakupów ok. 40 minut pieszo od miejsca pobytu, jest rower do dyspozycji. Dla opiekunki przygotowany jest pokój ze standardowym wyposażeniem, dostępem do tv i umywalką w pokoju. Nie ma zwierząt w domu. Opieka medyczna przychodzi raz w tygodniu, aby pomóc w umyciu seniora. Raz w tygodniu przychodzi dodatkowa pomoc domowa. W domu znajduje się podnośnik przy schodach. Syn odwiedza seniora raz w miesiącu. Czas wolny min. 2-3 godziny dziennie, do uzgodnienia.

Poszukujemy Opiekunki z dobrą znajomością języka niemieckiego, z czynnym prawem jazdy kat. B oraz niepalącą.
Dyspozycyjność od połowy listopada.

Tel. +48 538 589 262

Praca dla Opiekunki w miejscowości (87760) Goßmannshogen /okolice Memmingen / Bawaria od września (połowa września lub początek września - do ustalenia).

Podopieczna ma 85 lat, 160 cm wzrostu i waży około 50 kg. Opisywana jest jako osoba cicha i spokojna, nieco strachliwa. Posiada III stopień niepełnosprawności, ma duże problemy z wypowiadaniem się, ze względu na podeszły wiek jest osłabiona. Codziennie odwiedza ją rodzina- nie mają dużo czasu ale starają się być każdego dnia, w domu porusza się przy pomocy rollatora, na zewnątrz korzysta z wózka inwalidzkiego- może wymagać asekuracji. Należy być świadomym tego, że chora jest osobą starszą i jej stan zdrowia jest różny w zależności od dnia- jednego chętnie chodzi o rollatorze, kolejnego cały dzień spędza w łóżku. Rzadko korzysta z wózka inwalidzkiego. Spożywa posiłki tylko bardzo drobno pokrojone lub zmiksowane ze względu na problemy z przełykaniem.  Jest w pełni świadoma, nie ma demencji ani innych chorób otępiennych.  Ze względu na inkontynencję nosi pieluchy, wzrok i słuch jest osłabiony. Przeszła wylew, ma astmę, nadciśnienie oraz problemy z sercem. Prawa strona ciała po wylewie jest osłabiona, seniorka sporo czasu spędza leżąc- nie wymaga transferowania.  Noce przesypia spokojnie, należy uważać, kiedy pije, np. herbatę. Cała rodzina jest zaangażowana w opiekę i pomoc seniorce, wszyscy opisywani są jako bardzo serdeczni i mili. Zamieszkują okoliczne domy i zajmują się starszą Panią w weekendy. Starsza Pani lubi, kiedy spędza się z nią czas i do niej mówi.
Do zadań Opiekunki należy pomoc seniorce w czynnościach codziennych, przede wszystkim przy zmianie pampersów, korzystaniu z toalety, higienie i pielęgnacji ciała (również higienie intymnej) oraz przy spożywaniu posiłków.
Podopieczna mieszka samotnie w jednorodzinnym, 80- metrowym  domku z dużym ogrodem na wsi. Na miejscu pomieszkuje też kot, który należy do jej brata. Sklepy oddalone są o około 5 km drogi od domu- zakupami zajmuje się rodzina, wystarczy dać im listę z niezbędnymi artykułami bądź pojechać razem z nimi.  Czas wolny to 2 x pół dnia w weekendy, ponieważ cała rodzina jest pracująca i niestety nie jest w stanie zapewnić go w tygodniu.
Poszukiwana Pani z komunikatywną znajomością języka niemieckiego oraz doświadczeniem w opiece.
Zlecenie od 10 lub 15.09.2019 na 2 miesiące ( termin rozpoczęcia zlecenia do ustalenia), 1400 EUR netto miesięcznie.

Tel. +48 538 589 262


Oferta pracy dla Opiekunki z komunikatywną znajomością języka niemieckiego
Rozpoczęcie pracy 8.09.2019 r.
Miejscowość: Ölbronn-Dürrn 75248 / Karlsruhe

Do opieki Pani Hild, która ma 90 lat, waży 75 kg, ma 155 cm wzrostu. Z powodu starczego osłabienia ma problemy z poruszaniem się. Cierpi na nadciśnienie i ma cukrzycę (przyjmuje insulinę). Ma przyznany IV stopień niepełnosprawności. Do seniorki przychodzi opieka medyczna, 3 razy dziennie, podaje jej leki oraz insulinę.

Seniorka słabiej mówi i dość słabo słyszy. Nosi okulary, ponieważ ma słabszy wzrok. Podopiecznej zdarza się zapominać, jaki jest dzień lub godzina, ale nie ma demencji. Orientuje się dobrze w codziennych sytuacjach, nie myli się co do miejsc i osób. Seniorka porusza się samodzielnie, wspiera się rollatorem, potrzebuje wsparcia przy wchodzeniu po schodach. Nie wymaga transferu. Seniorka je i pije samodzielnie, ma problemy z przełykaniem, najlepiej podawać jej małe kawałki posiłków. Nie stosuje żadnej diety. Pani Hild przesypia noce spokojnie, nie ma problemów z zasypianiem, jeśli wstaje w nocy do toalety, to nie budzi opiekunki. Aktualnie starsza Pani nie potrzebuje żadnych terapii. Jest osobą bardzo ciepłą, wdzięczną, serdeczną i pogodną.

Pani Hild potrzebuje wsparcia w codziennych czynnościach, w ubieraniu i rozbieraniu, podczas kąpieli. Ma do dyspozycji lift wannowy oraz, asekuracyjnie - lift przy toalecie. Seniorka kontroluje czynności fizjologiczne, nie ma inkontynencji. Wymagana jest również pomoc podczas mycia włosów, higieny intymnej czy również umyciu nóg (seniorka ma problemy ze schylaniem się). Twarz czy zęby (protezę) seniorka myje sama.

Ponadto do zadań opiekunki należy opieka nad domem: sprzątanie, gotowanie, mycie naczyń, prasowanie. Nie trzeba jeździć z seniorką do lekarza. Zakupy można robić sporadycznie, ale nie trzeba wcale, może robić je rodzina.

Seniorka mieszka samotnie na wsi w domku jednorodzinnym. Do sklepu na piechotę jest ok 20-25 min. Drogi. Zakupy mogą zrobić dzieci seniorki, jadą po nie samochodem. Mieszkają niedaleko. Dla opiekunki przygotowano wyposażony pokój, jest TV, jeśli ma potrzebę może korzystać również

z Internetu. Zakupy robi rodzina, jeśli opiekunka ma jakąś potrzebę, może przejść się do sklepu po bieżące sprawunki.


Poszukujemy Opiekunki w wieku powyżej 60 lat, może palić (ale tylko na zewnątrz), nie wymagamy prawa jazdy. Znajomość języka w stopniu komunikatywnym. Wynagrodzenie 1450 € na rękę / m-c

Zadzwoń: +48 690 62 61 60Praca dla Opiekunki od zaraz!

Poszukujemy niepalącej Pani ze średnią/dobrą znajomością języka niemieckiego, do samotnej seniorki w miejscowości (77855) Achern, okolice Baden Baden, Offenburg, Tubingi, bardzo blisko granicy z Francją od 10-14.08 na 2 miesiące.
Do Opieki Pani Gertrud, która ma 172 cm wzrostu, waży 60 kg, jest w wieku 90 lat. Rodzina jest w trakcie organizowania stopnia niepełnosprawności. Podopieczna jest w pełni świadoma i komunikatywna, porusza się za pomocą rollatora. Samodzielnie korzysta z toalety, w nocy śpi spokojnie. Przeszła operację biodra, w ostatnim czasie jest nieco osłabiona.   Wymaga wsparcia w czynnościach codziennych, takich jak: przebieranie, higiena i pielęgnacja ciała, kąpiele oraz nadzorowanie w ciągu dnia i wspólne spacery. Ponadto Opiekunka zajmuje się domem: pierze, gotuje, sprząta, robi zakupy.
Starsza Pani mieszka samotnie. Dla Opiekunki zostało przygotowane osobne, standardowo wyposażone mieszkanie. Czas wolny to minimum 2,5 godziny dziennie - pora dnia do ustalenia na miejscu z rodziną. 

Poszukiwana osoba ze średnią /dobrą znajomością języka niemieckiego!

Tel. 0048 538 589 262

Praca w Hesji. Do opieki samotna Pani, mobilna, poruszająca się ze wsparciem.

Do opieki seniorka w wieku 86 lat, waży 65 ok, ma 160 cm wzrost. Ma przyznany II stopień niepełnosprawności. Seniorka jest mobilna, wiele czynności wykonuje nadal sama. 
Pani porusza się ze wsparciem: rollator lub na spacerach na wózku inwalidzkim. Nie ma transferu, sama przechodzi na wózek i wstaje. Podopieczna jest po zawale, ma zaburzenia rytmu serca, korzysta z aparatu tlenowego. Ze względu na podeszły wiek jest osłabiona. Seniorka jest w pełni komunikatywna, bez demencji. Nie stosuje żadnej diety. Do pomocy jest specjalistyczne łóżko, wózek, rollator. Rodzina organizuje lift wannowy i krzesełko toaletowe. Wymaga asekuracji w czynnościach codziennych, higienie, kąpielach. Z toalety korzysta samodzielnie. Używa wkładek.  Posiłki spożywa samodzielnie. Noce przesypia spokojnie. Miła, przyjacielska starsza Pani. Ceni sobie obecność opiekuna. 

Mieszka w domu wielorodzinnym, raz w tyg. odwiedza ją rodzina. Sklepy znajdują się w odległości ok 2 km, można skorzystać z roweru. Dla opiekunki przygotowano wyposażony pokój, jest Internet, telewizja. Możliwość korzystania z oddzielnej łazienki. 

Wymagane podstawy języka niemieckiego, nie jest konieczne doświadczenie.
Praca od zaraz!

Tel. 0048 538 589 262


Praca w miejscowości Hanau od 27.08.2019.                    

Do Opieki samotna seniorka w wieku 94 lat. Ma 165 cm wzrostu i waży około 70 kg. Seniorka choruje na osteoporozę i ze względu na podeszły wiek jest osłabiona. W 2014 roku przeszła wylew, na wskutek którego do dnia dzisiejszego miewa stany depresyjne (leczone cały czas). Sporadycznie może mieć problemy z wypowiadaniem się. Ze względu na problemy ze słuchem nosi aparat słuchowy. Jest w pełni świadoma i komunikatywna (brak demencji), porusza się przy pomocy rollatora/balkonika, wymaga wsparcia przy wstawaniu, jest nieco strachliwa ze względu na wcześniejszy upadek, przy którym złamała rękę. Z toalety korzysta z pomocą. Noce z reguły przesypia spokojnie, sporadycznie może się zdarzyć, że się przebudzi aczkolwiek nie potrzebuje wtedy wsparcia ze strony opiekunki. Systematycznie uczestniczy w zajęciach z logopedą.

Do zadań Opiekunki należy pomoc seniorce w czynnościach codziennych, takich jak: przebieranie, higiena i pielęgnacja ciała, kąpiele, pomoc w toalecie oraz wspólne spędzanie z nią  czasu. Ponadto Opiekunka zajmuje się domem: pierze, gotuje, robi zakupy.

Podopieczna mieszka samotnie w mieszkaniu, usytuowanym w wielorodzinnym domu w centrum miasta. Sklepy oddalone są o około 5 min drogi spacerem. Każdego dnia odwiedza ją rodzina. Raz w tygodniu do pomocy przychodzi Pani, która zajmuje się sprzątaniem.

Poszukiwana Pani z podstawową + znajomością języka niemieckiego.

Tel. 0048 538 589 262

Poszukiwana Opiekunka/Opiekun z komunikatywnym lub dobrym j. niemieckim. Koniecznie osoba niepaląca.

Pani Marlene mieszka w Kolonii. Ma 75 lat, choruje na Parkinsona, ma problemy
z poruszaniem się - korzysta z wózka inwalidzkiego. Jest w stanie stanąć na nogach
i pomaga przy transferowaniu na wózek, jest w stanie również przy asekuracji drugiej osoby sama zrobić kilka kroków. Seniorka ma 166 cm wzrostu i wazy około 63 kg. Posiada IV stopień niepełnosprawności, systematycznie odwiedza ją opieka medyczna, która pomaga w podstawowej higienie. Asekuracyjnie nosi pieluchy, miewa problemy
z wypowiadaniem się. Potrzebuje wsparcia przy przejściu do toalety, noce przesypia spokojnie. Jest w pełni świadoma i bardzo życzliwa.

Do zadań Opiekuna/-ki należy pomoc seniorce w czynnościach codziennych, takich jak: przebieranie, higiena i pielęgnacja ciała, higiena intymna, pomoc przy korzystaniu
z toalety zmiana pieluch oraz wspólne spędzanie czasu, np. spacery, kawa. Ponadto Opiekun/-ka zajmuje się domem: pierze, gotuje, sprząta, robi zakupy.


Podopieczna mieszka razem ze swoim w pełni sprawnym i samodzielnym, nie wymagającym żadnej opieki ze strony Opiekuna/-ki mężem w pięknym, malowniczym, jednorodzinnym domu z ogrodem na przedmieściach Kolonii.  Do centrum miasta jest około 30- 45 minut. Mężczyzna ma 70 lat i w pełni sam się sobą zajmuje. Dla Opiekuna/-ki został przygotowany osobny, ładny,  standardowo wyposażony pokój
z widokiem na ogród,
ze stałym dostępem do Internetu oraz telewizją z polskimi kanałami. Okolica jest bardzo naturalna, z dużą ilością zieleni. Niedaleko znajduje się również jezioro.

Szczegółowe informacje pod numerem: +48 538 589 262 oraz biuro@24homecare.dePoszukujemy Opiekuna/-ki bez znajomości języka niemieckiego na dwutygodniowe zastępstwo w Domu Opieki w Wiśle.

Wymagamy:
- doświadczenia w opiece nad seniorami
- komunikatywności, otwartości
- dyspozycyjności na okres 2 tygodni
- prawo jazdy (mile widziane)

Oferujemy:
- sprawdzone miejsce pracy
- umowę, składki ZUS, ubezpieczenie
- wyżywienie i zakwaterowanie
- opłacony przejazd
- wynagrodzenie wypłacane do 15-go dnia każdego m-ca
- 2000 zł netto za 2 tyg. pracy
- na miejscu drugi opiekun oraz pielęgniarka

W domu przebywa 5 osób, 1 Pan jest mobilny, wychodzi na zewnątrz. 4 pozostałych podopiecznych to dwie Panie i dwóch Panów, częściowo mobilnych, jednak nie na tyle samodzielnych, żeby mogli sami opuszczać ośrodek. Zakres zadań obejmuje nadzór w ciągu dnia, pomoc w czynnościach dnia codziennego, kąpiele, higiena ciała, pilnowanie przyjmowania leków, wspólne gry zabawy, spożywanie posiłków, jeśli trzeba - doglądanie również w nocy.

Szczegółowe informacje pod numerem: +48 538 589 262 oraz biuro@24homecare.dePoszukiwana opiekunka/opiekun do samotnego podopiecznego z miejscowości Wallenhorst (49134)

Poszukiwana pomoc domowa dla 64-letniego mężczyzny, który jest całkowicie sprawny fizycznie i psychicznie. Gospodyni musiałaby zająć się domem (sprzątanie, pranie, gotowanie, robienie zakupów) oraz ogrodem (koszenie trawy, pielenie, sadzenie kwiatów, drobne prace). Ponadto zatrudniona osoba będzie współorganizować dzień podopiecznego, pilnować jego wizyt u lekarza, towarzyszyć mu podczas tych wizyt. Podopieczny potrzebuje opieki nad domem i nadzoru nad jego osobą.

Wspólna spędzanie czasu, wyjścia do miasta, na imprezy sportowe, na zakupy. 

Wymagana dobra znajomość języka niemieckiego i dobra organizacja pracy.

Praca od zaraz!

Tel. 0048 538 589 262


Poszukiwana spokojna, doświadczona opiekunka z komunikatywnym lub dobrym językiem niemieckim. Do opieki samotna seniorka z Kolonii.

Seniorka ma 93 lata, waży 50 kg, mierzy 160 cm wzrostu. Seniorka jest sprawna fizycznie, bywa, że jest niestabilna (wahania równowagi), więc potrzebuje czasem wsparcia rollatora. Podopieczna nadal codziennie pływa w swoim własnym basenie. Nie ma demencji, śpi spokojnie w nocy. Higienę osobistą wykonuje sama. Samodzielnie korzysta z toalety. Asekuracyjnie stosuje pieluchy. Nie stosuje żadnej diety, lubi jeść lekko i zdrowo.


Do obowiązków będzie należał nadzór nad seniorką i asekuracja. Starsza Pani potrzebuje wsparcia w gospodarstwie domowym i w planowaniu/zarządzaniu dniem.
Seniorka zamieszkuje Bergisch-Gladbach niedaleko Kolonii. Ma duży dom z prywatnym basenem w piwnicy, z którego każdy Opiekun/-ka może skorzystać w  dowolnej chwili. Ważne, żeby opiekun/-ka był/-a niepalący/-a, ponieważ seniorka miewa problemy kardiologiczne i nie można jej narażać na kontakt z dymem tytoniowym. Seniorka lubi wychodzić i potrzebuje podczas spacerów asekuracji. Prawo jazdy nie jest wymagane. 

Dla opiekunki osobny, wyposażony pokój i własna łazienka. TV, dostęp do Internetu, widok na ogród. Komfortowe łóżko. Czas wolny można ustalić z seniorką. DO sprzątania przychodzi Putzfrau.

Tel. 538 589 262

Poszukujemy osoby, która komunikuje się po niemiecku. 

Praca od 31/07 lub 1.08. na okres 6 lub 8 tyg. 

Praca dla Opiekuna/-ki w miejscowości Karlsruhe (76133) od 1 sierpnia 2019.

Do opieki senior, Pan Karl, który ma 183 cm wzrostu i waży około 120 kg. Ze względu na podeszły wiek jest osłabiony, ma zaburzenia rytmu serca, reumatyzm oraz cierpi na inkontynencję. Senior jest diabetykiem. Ma przyznany IV stopień niepełnosprawności, porusza się samodzielnie, bez żadnego wsparcia. Ma problemy żołądkowe oraz miewa biegunki. Noce z reguły przesypia spokojnie, sporadycznie może się przebudzić. 

Senior wymaga wsparcia przy spożywaniu posiłków oraz napojów. Systematycznie uczestniczy w zajęciach gimnastyki leczniczej. Pozostałe czynności związane z dniem codziennym jak przebieranie, kąpiele czy higiena i pielęgnacja ciała, senior wykonuje samodzielnie. 

Pan Karl mieszka w jednorodzinnym domu samotnie. Dom usytuowany jest w centrum miasta, sklepy są oddalone o około 10- 15 minut drogi spacerem. Dla Opiekuna/-ki został przygotowany osobny, standardowo wyposażony pokój ze stałym dostępem do Internetu. Opiekun/-ka zajmuje się domem: pierze, gotuje, sprząta, robi zakupy. Poszukiwana Pani/Pan z komunikatywną znajomością języka niemieckiego oraz doświadczeniem w opiece.

Tel. +48 538 589 262

Praca do sierpnia dla Opiekunki lub Opiekuna w miejscowości (28335) Bremen. 

Do opieki Pan w wieku 84 lat, senior ma przyznany IV stopień niepełnosprawności. Codziennie przychodzi do niego opieka medyczna. Sprzątaniem domu zajmuje się sprzątaczka.  Pan ma demencję początkową, nieagresywną, cierpi na cukrzycę, jest sparaliżowany połowicznie po wylewie, który przeszedł 10 lat temu. Senior ma problemy z sercem, porusza się za pomocą wózka inwalidzkiego, budzi się w nocy, co drugi dzień konieczna jest opieka w nocy. Senior bardzo dużo śpi i dużo ogląda telewizji. Można seniora zmotywować do spacerów. Starszy Pan ma założony cewnik, ma również problemy z mową.

Senior mieszka w domu z ogrodem na przedmieściach Bremen.

Dla opiekuna/opiekunki został przygotowany pokój z łazienką.  Najlepiej gdyby opiekunka/opiekun był/-a osobą niepalącą. Może palić na zewnątrz. Sklepy są w pobliżu. Czas wolny można ustalić na miejscu.

Poszukujemy osoby z komunikatywną znajomością niemieckiego.

Tel. 538 589 262