W kilku zdaniach odpowiadamy na nurtujące Opiekunów/-ki pytania.


Jakie koszty muszę ponieść, zaczynając pracę jako opiekun/-ka?

Żadnych. Nie pobieramy wpisowych, ani innych tego typu zaliczek. Ponadto, pokrywamy wszystkie koszty takie jak: przejazd, zakwaterowanie, wyżywienie. Dodatkowo oferujemy darmowe kursy języka niemieckiego,  dzięki którym możesz bez żadnych opłat przygotować się do pracy.

Jaki pakiet ubezpieczeń zapewnia mi firma?
 Firma Home Care 24 zapewnia składki ZUS od  kwoty 2100 zł lub innej (odprowadzane w Polsce), dokument A1 oraz kartę EKUZ.

Z kim mogę się kontaktować w sprawie problemów na zleceniu?
Nasz Zespół jest do dyspozycji 24/7. Wystarczy zadzwonić pod  nasz numer awaryjny, do swojego koordynatora w Polsce lub napisać do nas wiadomość prywatną na Facebooku.


Czy mogę podjąć pracę opiekuna nie znając języka niemieckiego?
Oczywiście, mamy oferty nie wymagające znajomości języka lub znajdujemy dla Ciebie pracę w Polsce.

Jak wygląda zatrudnienie i jakie wynagrodzenie mogę otrzymać?
Zatrudniamy na umowę – zlecenie, na polskich warunkach. Wynagrodzenia osiągają kwoty nawet 1600 Euro i są wypłacane w Euro bądź Złotych (według preferencji opiekuna). Ponadto posiadamy bogaty program bonusów, z którym serdecznie polecamy się zapoznać.


Czy mężczyźni również mogą aplikować na oferty pracy?
Jak najbardziej! Panowie tak jak Panie, są mile widziani. Nasi opiekunowie stanowią prawie 25% zatrudnionych, także nie ma zasady co do płci opiekuna.

Czy jeśli nie spełniać któregoś z wymagań, mimo tego mogę aplikować na ofertę pracy?
Oczywiście! Jeśli nie zostanie spełniony któryś z elementów, postaramy się wynegocjować z klientem nieco inne warunki oferty, za tą samą stawkę, bez straty dla obu stron lub poszukamy oferty odpowiadającej idealnie kwalifikacjom.

Czy firma ma zlecenia na terenie całych Niemiec?
Tak, posiadamy zlecenia na terenie całych Niemiec.


Jak długo trwa jedno zlecenie?
Minimalna długość trwania zlecenia to 1 miesiąc. Posiadamy również oferty na 6 bądź 8 tygodni. Ponadto możemy wydłużyć zlecenie do 3 lub 6 miesięcy, bądź zapewnić Opiekunowi przejazd z jednego zlecenia na drugie, na terenie Niemiec, bez powrotu do kraju. Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi zleceniami.


Jak długo trzeba czekać na pracę?
Ta sytuacja jest zależna od dwóch czynników. Po pierwsze każdy, kto zaczyna z nami pracę, ma zakładany profil osobowy, w którym między innymi określane są preferencje opiekunka/-i odnośnie ofert. To pomaga nam przedstawiać tylko interesujące zlecenia. Po drugie, po przyjęciu oferty przez opiekuna/-kę, czekamy do 2 dni na akceptację rodziny. To również proces, który wpływa na całkowity czas oczekiwania na podjęcie pracy.

Czy są ograniczenia wiekowe, jeśli chodzi o pracę?
Dla nas liczy się doświadczenie, język i motywacja do pracy. Wiek nie ma tutaj większego znaczenia.

Na jak długo zawierana jest umowa?
Umowa zawierana jest na czas nieokreślony, gdzie okres wypowiedzenia wynosi 2 tygodnie.